Rozpoczęte starania o przywrócenie dworca do użytku publicznego nie należały do łatwych, ale ich owocem jest teraz zrewitalizowany obiekt, gotowy na nowe wyzwania. Inicjatywa ta wymagała wieloetapowego procesu, począwszy od rozmów z Polskimi Kolejami Państwowymi w celu pozyskania obiektu, przez zabezpieczenie dworca przed dalszymi zniszczeniami i uporządkowanie pomieszczeń, aż po pozyskanie funduszy na realizację projektu. Dzięki staraniom wójta gminy Izabeli Bojko oraz wsparciu Europejskiego Funduszu Regionalnego udało się sprostać wyzwaniom i zrealizować zakładane cele.
Przebudowa dworca w Ciepielowie, finansowana w dużej części ze środków UE, to kolejny krok w modernizacji infrastruktury gminy. Obiekt ten ma pełnić funkcje edukacyjne. W Gminnym Centrum Edukacji Ekologicznej, które znajduje się w dawnym dworcu, planowane są różnorodne aktywności, takie jak lekcje przyrody czy prezentacje dla mieszkańców, promujące bogactwo przyrodnicze regionu. Dodatkowo, dworzec w Ciepielowie, wraz z obiektem w Lipinach, stanowią istotną część ścieżki rowerowej "Kolej na rower", będąc atrakcją dla podróżnych i miłośników aktywnego wypoczynku.
Przemiana dworca w Ciepielowie jest doskonałym przykładem skutecznej rewitalizacji infrastruktury lokalnej, która przynosi korzyści społeczności oraz promuje rozwój turystyki regionalnej. Dzięki nowym możliwościom jakie oferuje, dworzec staje się istotnym punktem na mapie Gmina Nowa Sól, zachęcając mieszkańców i turystów do odkrywania uroków naszego regionu. W chwili obecnej trwa doposażanie budynków w celu odpowiedniego przygotowania na oficjalne otwarcie dla mieszkańców i turystów, które planowane jest na 19 kwietnia br. Już dziś zapraszamy na nie wszystkich mieszkańców naszej gminy. Przy tej okazji otworzymy kolejny sezon turystyczny.
Przebudowa dworca w Ciepielowie została zrealizowana dzięki rozszerzeniu projektu pn. „Wsparcie kapitału przyrodniczego regionu poprzez udostępnianie zasobów przyrodniczych w Gminie Nowa Sól” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020. Koszt przebudowy wyniósł blisko 2 mln zł. Dofinansowanie pokryło 85% kosztów, a pozostałe 15% to wkład własny Gminy w inwestycję. Wykonawcą była firma Usługi Remontowo – Budowlano – Mechaniczne Robert Kuczała.